Kreş

Geleceğin liderleri, Türkiye’nin en büyük kreşinde yetişiyor…

Çalışan annelerin çocuk bakım ihtiyacına yönelik olarak, 0-6 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış, özel mimari ve akıllı bina teknolojisi ile inşa edilmiş olan Kampüs Kreş 2012-2013 Eğitim-Öğretim döneminde hizmete girmiştir. Kreş, çevre yerleşim yerleri için kolaylıkla ulaşılabilecek konumu, fiziksel altyapısı, izlediği eğitim metotları ve profesyonel kadrosu ile “Türkiye’nin en iyi kreşi” olma vizyonuna sahiptir.

Kampüs Kreş’te, çocukların en iyi eğitimi alması amacıyla eğitim programlarında Reggio Emilia, Gems, Math Their Way, Orff çalışmaları ve Milli Eğitim Müfredatı’nın farklı stratejileri uygulanmaktadır. Çocukların sağlıklı ve bilinçli gelişimi için A’dan Z’ye her şeyin tüm detaylarıyla ele alındığı Kampüs Kreş’in rehberlik bölümü çalışmalarını Koruyucu ve Gelişimsel Rehberlik çatısı altında yapmaktadır. Rehberlik çalışmalarında, çocukların tüm gelişim alanlarının desteklenmesi amaçlanmaktadır. “Koruyucu ve Gelişimsel Rehberlik Modeli” sorunu değil, gelişimi temel alan bir anlayışı yansıtmaktadır.

Oryantasyon çalışmaları

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde geçirmeleri için Kampüs Kreş’te profesyonel bir bakış açısıyla oryantasyon çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Her çocuğun farklı ve özel bir birey olduğu anlayışıyla, okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması, güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkinin de karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların öncesinde çocuğun ev yaşantısı, doğum bilgileri ayrıntılı bir şekilde ailelerden öğrenilmekte, ardından gözlemler aileler ile paylaşılmaktadır. Bu süreçte problem yaşayan öğrencilere ve velilere gerekli destek ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Kampüs Kreş’te ebeveynlerin gözü arkada kalmaz, çocukların güvenlikleri ve konforları için üst düzey detayların göz önünde tutulduğunu bilmenin ayrıcalığını yaşarlar.

Öğrencilere ait bölümlerde sağlık ve hijyen şartları ön planda tutularak havalandırma sistemi bulunmaktadır. Doğal ortamdan alınan %100 temiz hava, filtrelerden geçirildikten sonra, ısıtılıp-soğutularak mekân içinde dolaşarak geri dönüşümlü havalandırma sistemi vasıtasıyla toplanan kirlenmiş hava direkt atmosfere verilmektedir.

Kampüs Kreş’in açık alanında yer alan 3 bin metrekarelik çim bahçesindeki Kampüs Çiftliği’nde çocuklar, birbirinden farklı hayvanlarla arkadaşlık kurarak doğal yaşam atmosferiyle erken yaşlarda tanışmaktadırlar. Yazın hizmete giren yüzme havuzu sayesinde eğitimlerine doğadan kopmadan devam edebilmektedirler.

Özgüvenli, özgür, yaratıcı çocuklar

Kampüs Kreş’te “Her çocuğa özel ve bireysel yaklaşma” ilkesi doğrultusunda öğrenci merkezli bir anlayış benimsenmektedir. Kendine güvenen, özgür, bağımsız kararlar alıp uygulayabilen, insani değerlere sahip, yaratıcı, girişken, etkili iletişim kurabilen, sorun çözebilen bireyler yetiştirmek temel hedeftir.

“Türkiye’nin en büyük kreşinde, her çocuk için özel bir yaşam” sloganı ile yola çıkan Kampüs Kreş’te, çocukların kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissetmeleri için çalışılmaktadır. Veliler, çocuklarını onlar kadar iyi tanıyan ve anlayan deneyimli eğitimcilere emanet ettiklerini bilir. Eğitimciler her çocuğa geleceğin lideri, sanatçısı, düşünürü, iş adamı gözüyle yaklaşırken; onların farklılıklarını, yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Tüm çocukların potansiyellerinin en üst düzeye çıkması öncelikli hedefler arasındadır.

Kreşimizde “Her çocuk özeldir” ilkesi doğrultusunda öğrenci merkezli bir anlayış benimsenir. Kendine güvenen, özgür, bağımsız kararlar alıp uygulayabilen, insani değerlere sahip, yaratıcı, girişken, etkili iletişim kurabilen, sorun çözebilen bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.

“Türkiye’nin en büyük kreşinde, her çocuk için özel bir yaşam” sloganı ile yola çıktığımız Kreşimizde, çocuklarımızın kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissetmeleri için çalışırız. Velilerimiz, çocuklarını onlar kadar iyi tanıyan ve anlayan deneyimli eğitmenlere emanet ettiklerini bilir, eğitmenlerimiz her çocuğumuza geleceğin lideri, sanatçısı, düşünürü, iş adamı gözüyle yaklaşır ve onların farklılıklarını, yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışır. Tüm çocukların potansiyellerinin en üst düzeye çıkması öncelikli hedeflerimizdendir.

keyboard_arrow_up