Duyurular

Eser Yarışmamız Sekizinci Yılını Tamamladı

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi olarak, bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz ve Türkiye çapında yürüttüğümüz proje kapsamında lise öğrencileri arasında “Mustafa Kemal Atatürk’ü Anlamak” konulu yarışmamıza bu yıl Bursa, Hatay, Zonguldak ile devam ettik.

Geçtiğimiz yedi yılda İstanbul, Artvin, Şanlıurfa, Trabzon, Osmaniye, Edirne, Aydın, Çanakkale, Sivas, Mersin, Sinop, Tekirdağ, Denizli, Düzce, Malatya, İzmir, Adana, Samsun, Antalya, Batman ve Ordu’dan dereceye giren tüm öğrencilerimizi görevli öğretmenleri ile birlikte İstanbul’a getirdik ve gerçekleştirdiğimiz muhteşem gecelerde ödüllerini takdim ettik.

Bu yarışma ile çocuklarımızı Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece kitaplardan okuyarak öğrenmelerinin dışında, onu kendi bilinçlerinde yorumlamalarını istedik. Teşvik etmek için de her kategoride dereceye giren ilk üçer öğrenciye önemli miktarda para ödülünün yanı sıra, Bölge firmalarının verdiği mansiyon ödüllerle birlikte eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaçladık.

4 Mayıs 2019 Cumartesi gecesi gerçekleştirilen muhteşem gecede 165 ödül sahiplerini buldu. Öğrenci ve öğretmen kafileleri ertesi gün Dolmabahçe Sarayı gezisi, Boğaz turu, Balat Kültür Evi ve Rahmi Koç Müzesi gezisi sonrasında memleketlerine uğurlandılar.

Ödül alan öğrenciler ve fotoğraflar için burayı tıklayınız.

Son Duyurular