Duyurular

Dudullu OSB Aile İçi Şiddete Karşı

Dudullu OSB, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) desteği ve TÜSİAD işbirliği ile başlatılan “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi”ne dâhil olarak ‘İş Yerinde Aile İçi Şiddete Karşı Politika İlkeleri’ni yayınladı.

Dudullu OSB, proje kapsamında kendi çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalanlar için ihtiyaç duydukları desteği vermeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Dudullu OSB, Türkiye’de pek çok alanda çalışma hayatını iyileştirmeye yönelik projelerle öne çıkıyor. Toplumsal sorumluluğunun farkında bir kurum olarak Bölge çalışanlarının sağlığını ve hayat kalitesini önemseyen Dudullu OSB, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2013 yılında başlatılan İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’ne dâhil oldu. İşbirliği kapsamında Türkiye’de aile içi şiddet konusunda bir şirket politikası oluşturacağını taahhüt eden Dudullu OSB, kendi çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalanlara destek vermeyi ve kurum içi eğitimlerle de bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Eşitliğin ve çeşitliliğin başarının en önemli faktörlerinden biri olarak görüldüğü Dudullu OSB’de, çalışanların yarısı olan kadınların iş hayatında daha etkin rol üstlenmeleri için öncülük ediliyor. Bu çerçevede eşitlikçi, sağlıklı, güvenli, kadına ve çocuğa başta olmak üzere her türlü şiddete karşı ve hoşgörü göstermeyen bir işyeri kültürü yaratarak; OSB çalışanları arasında aile içi şiddete maruz kalma ihtimaline yönelik çalışanlara destek vermek, şiddeti uzaklaştırmak için gereken özgüvene sahip olmaları, bu arada çalışma hayatlarının da bu süreçten etkilenmemesi sağlanması amaçlanıyor.

İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi, 2013 yılında Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından çalışanların yakın ilişkide maruz kaldıkları şiddete karşı iş yerlerinde destek mekanizmaları oluşturulması ve iş dünyasının yönetimsel ve örgütsel yeteneklerini kullanarak aile içi şiddeti azaltıcı en iyi uygulamaları, araç ve yöntemleri yaygınlaştırmaları üzerine tasarlandı.

Video için tıklayınız.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ne özel ‘turuncu’ kurdele

Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi’ ne katılarak bir kez daha gösteren Dudullu OSB, kadınlara olan desteğini 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde de Birleşmiş Milletler’in (UN) dünya çapında organize ettiği ve küresel kampanya teması “Geride Kimseyi Bırakma: Kadınlara ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddeti Sonlandıralım”, olan Aktivizm Kampanyasına katılarak ve farkındalık oluşturmak için tüm personele turuncu kurdele dağıtarak gösterdi.

Son Duyurular