Duyurular

15 Temmuz Bildirisi

Nereden ve kim tarafından yapılırsa yapılsın ülkemizin parlamenter sistemine ve demokrasimize karşı darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Demokrasiye, parlamenter sisteme ve özgürlüklerimize karşı yapılan ve yapılacak her türlü girişimin Türk Milleti tarafından bu kalkışmada olduğu gibi direnerek önleneceğine inanıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli unsurlarından biri olan ve tüm Müslüman ülkeler içerisinde Peygamber ocağı diye adlandırılan tek ordu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geldiği bu durum vatan sevgisine sahip, demokrasiye inanan herkesi dehşete düşürmüştür.

Gerek Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde gerekse başta yargı olmak üzere tüm kamu kuruluşlarında konuşlanan darbe gibi bu sapkın düşüncenin bir an önce temizlenmesi, ordumuzun ve yargımızın yeniden laik, sosyal ve demokrasiye inanan vatanseverlere teslim edilmesi en büyük dileğimizdir.

Hiç uğruna bir gecede yüzlerce insanımızın ölmesine sebep olan cuntacı düşünceyi lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Kanunları çerçevesinde zaten en ağır şekliyle cezalandırılacaklarını biliyoruz. Ancak hiçbir günahı olmayan, sadece Türk Silahlı Kuvvetleri’nde alınan terbiye ve kurallar neticesinde halkın içine çıkartılan erlerimize aynı sapkın düşünceye sahip bir kısım kişiler tarafından ve polislerin önünde yapılan muameleyi de doğru bulmuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Milleti’nin dün olduğu gibi yarın da şerefi ve onuru olacaktır. Bunun zedelenmesine hiçbirimizin müsaade etmemesi gerekmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 90 yıl önce söylediği “Efendiler ve ey ulus iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır” sözünün bugün haklılığının ispatlanması, Türk Milleti için 1920 ruhuna yeniden dönülmesi için yeterli bir sebeptir. Yapılan olağanüstü Meclis Genel Kurulu’nda Meclis Başkanı’nın oturumu İstiklal Marşı’mızın sözlerini okuyarak başlaması önemli bir işarettir ve bu ruhun devam ettirilmesi en büyük dileğimizdir.

Biz Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ve tüm çalışanları olarak Devletimizin tüm kurumlarına karşı denenen bu alçakça girişimi lanetliyoruz.

Artık, biz ve diğerleri ‘nin olduğu bir ülke yerine “Hepimizin” olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz.

18.07.2016

Saygılarımızla,

Dudullu OSB Yönetim Kurulu

Son Duyurular

keyboard_arrow_up