• Dudullu OSB'ye Ulaşım

“Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknopark”

 

Bölgemizde sürekli iyileştirme ve gelişme vizyonuyla itfaiyeden, kreşe ve spor kompleksine kadar birçok hizmeti hayata geçiren yenilikçi bir yönetimle firmaların ihtiyaçlarını analiz ederek, onların hayatlarına değer katacak projeler üretmeye devam ediyoruz.

Sanayinin içinde; fiziki altyapısıyla örnek teşkil edecek ve firmaların çekim merkezi olacak Teknopark projesi, Boğaziçi Üniversitesi ortaklığıyla yürütülmektedir. Ar-Ge kurulunda kabul edilen proje, yayımlanmak üzere Bakanlar Kurulu gündemine taşınmıştır.

"Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknopark", 15 bin 500 metrekare toplam kapalı alana sahip olacaktır. Akademisyen desteği ve eğitim altyapısını Boğaziçi Üniversitesi’nin sağlayacağı komplekste yer alacak işletmeler Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerini yürüteceklerdir. Daha açılmadan ciddi talep alınan Teknopark, minimum 64 metrekare ve katları olmak üzere, yaklaşık 11 bin metrekarelik toplam kiralanabilir alana sahip olacaktır.

2019 yılı içinde faaliyete geçmesi hedeflenen "Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknopark"ta küçük ölçekli araştırma projeleri için kuluçka merkezi kurulması da planlanıyor. Önemli bir lojistik avantaj sağlayacak olan Anadolu Yakası’nın en önemli Teknopark projesinde yer almak isteyen firmaların başvurularının ardından titiz bir inceleme sürecinin yaşandığı BUDOTEK’te (Dudullu OSB Boğaziçi Teknopark)  yüksek/ileri teknoloji kullanan ya da yeni teknolojilere yönelik firmaların belirlenmesine başlandı. Başvuruların kapasiteden fazla olması nedeniyle komplekste yer alacak proje sahibi işletmeler bağımsız hakem süzgecinden geçerek seçilmektedir.

Bu projenin Dudullu OSB’de bulunması çok önemli bir lojistik avantaj sağlamakla birlikte, ulaşımın merkezi lokasyonda olması da ilgiyi oldukça artırmaktadır.

Büdotek Büdotek
Büdotek

Kurumsal web sitesini incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız

Büdotek Web Sitesi