• Dudullu OSB'ye Ulaşım

“Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknokent”

Çok Yakında Hizmetinizde

Bölgemizde sürekli iyileştirme ve gelişme vizyonuyla itfaiyeden, kreşe ve spor kompleksine kadar birçok hizmeti hayata geçiren yenilikçi bir yönetimle firmaların ihtiyaçlarını analiz ederek, onların hayatlarına değer katacak projeler üretmeye devam ediyoruz.

Sanayinin içinde; fiziki altyapısıyla örnek teşkil edecek ve firmaların çekim merkezi olacak Teknokent projesi, Boğaziçi Üniversitesi ortaklığıyla yürütülmektedir. Ar-Ge kurulunda kabul edilen proje, yayımlanmak üzere Bakanlar Kurulu gündemine taşınmıştır.

"Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknokent", 15 bin 500 metrekare toplam kapalı alana sahip olacaktır. Akademisyen desteği ve eğitim altyapısını Boğaziçi Üniversitesi’nin sağlayacağı komplekste yer alacak işletmeler Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerini yürüteceklerdir. Daha açılmadan ciddi talep alınan Teknokent, minimum 64 metrekare ve katları olmak üzere, yaklaşık 11 bin metrekarelik toplam kiralanabilir alana sahip olacaktır.

2018 yılı içinde faaliyete geçmesi hedeflenen "Dudullu OSB Boğaziçi Üniversitesi Teknokent"te küçük ölçekli araştırma projeleri için kuluçka merkezi kurulması da planlanıyor. Önemli bir lojistik avantaj sağlayacak olan Anadolu Yakası’nın en önemli Teknokent projesinde yer almak isteyen firmaların talepleri yıl sonunda alınmaya başlanacaktır.

Teknokent
Teknokent