• Dudullu OSB'ye Ulaşım
Duyurular
Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusu'nun 2'ncisi Yapıldı

Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusu'nun 2'ncisi Yapıldı

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen 8K Atatürk Koşusu, 29 Ekim Pazartesi günü Dudullu OSB’nin hizmete açtığı 30.000 metrekare ile Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Spor ve Yaşam Merkezi olan We’ll Club’ta gerçekleşti. 

OSB’ler arasında bir ilk olma özelliği taşıyan 8K Atatürk Koşusu’na bölgede bulunan birçok firma çalışanı başta olmak üzere, ülkemizden ve çeşitli ülkelerden 600’den fazla sporcu katıldı. Ultra Maraton Atleti ve Macera Yarışçısı Faruk Kar ve Utkuer Yaşar’ın danışmanlığında gerçekleşen koşu, yarışın ev sahibi We’ll Club’ın festival alanında 13:00 itibariyle başladı. Türkiye Atletizm Federasyonu hakem ve gözlemcilerinin yönetiminde gerçekleşen 8K Atatürk Koşusunda tüm katılımcılar, OSB içerisinde uzun ve titiz çalışmalar sonucu oluşturulan 8K parkurda ilk defa Türkiye’de Sanayinin nabzının tutulduğu OSB’de koşma deneyimi yaşadı. 

İlk etapta 200 çocuğun start aldığı Çocuk Koşusu ile Cumhuriyetimizin sağlam temelleri olan sporsever minikler de ilk profesyonel yarışlarını gerçekleştirmiş oldu. Çocuk koşusunda madalyalarını alan minik sporcuların heyecanı renkli karelere yansıdı. Hemen ardından Genel Klasmanda yarışan koşucular, We’ll Club’tan başlayarak Dudullu OSB’deki 8K parkurda büyük bir coşkuyla yarışı tamamladı. 

 

 Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.